Jaki depilator laserowy wybrać?

Nie da się ukryć, że depilacja laserowa to jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych sposobów na długotrwałe pozbycie się zbędnego owłosienia. Zwykle tego typu zabiegi wykonuje się w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Jednak urządzenia do depilacji laserowej, stały się coraz powszechniej dostępne, co oznacza, że tego typu zabieg można przeprowadzić w zaciszu domowym. Jaki depilator laserowy wybrać?.

Jak wybrać depilator laserowy?

Odpowiedni wybór depilatora laserowego nie należy do najłatwiejszych zadań. Obecnie dostępnych jest wiele typów urządzeń, które gwarantują różne funkcję. Jak zatem wybrać depilator laserowy?. Należy zwrócić uwagę na:

  • sposób zasilania- prym wiodą urządzenia zasilane sieciowo, ale dostępne są także depilatory zasilane akumulatorowo. Jednak wybierając zasilanie sieciowe, nie musimy się martwić, że akumulator się rozładuje.
  • liczba trybów pracy, a także regulacja mocy i działania- jest to kluczem, do przeprowadzenia skutecznej depilacji laserowej. Do różnych obszarów ciała, musimy mieć możliwość dopasowania odpowiedniej mocy depilatora.
  • funkcje dodatkowe, ułatwiające depilację- funkcje dodatkowe to np. czujnik służący do rozpoznania koloru skóry, a także aplikację do planowania depilacji.
  • marka- renoma producenta ma bowiem spore znaczenie. Depilatory nieznanych marek, mimo że tanie, mogą nie gwarantować zadowalających efektów.
  • powierzchnia działania- czy depilator obejmuje odpowiednio duże obszary?. Im większa powierzchnia działania tym depilacja jest szybsza.
  • liczba impulsów- zasada jest prosta im więcej emitowanych impulsów, tym dłużej można używać urządzenie.
  • pojemność i żywotność baterii- warto wiedzieć, na jak długo wystarczy akumulator, w przypadku urządzenia na baterie, a także jaka jest jego prognozowana żywotność.
  • ergonomia- chodzi przede wszystkim o kształt, a także wielkość i poręczność urządzenia. Depilator musi dobrze leżeć w dłoni, wówczas zapewni nam komfort użytkowania.
  • cena- to chyba jeden z ważniejszych parametrów. Należy pamiętać, że ceny depilatorów są różne i uzależnione od pozostałych funkcji i parametrów. Im bardziej zaawansowany depilator, tym wyższa będzie jego cena.
  • innowacyjność- chodzi głównie o wybranie modelu, zgodnego z najnowszymi wymaganiami. Ważne by były one wyprodukowane nie dawniej, niż przed rokiem. Sięganie po starsze urządzenia to raczej mijanie się z celem. Depilacja laserowa to dziedzina, która nieustannie się rozwija i doskonali. Dotyczy to również urządzeń, które stale się zmieniają i mają sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *