Internet światłowodowy w Katowicach – dlaczego warto przejść?

Na pewno nie wyobrażasz sobie braku dostępu do Internetu. Nie ważne, czy korzystasz z niego do pracy czy rozrywki, a może do kontaktu z bliskimi – jest po prostu niezbędny. Warto zatem zadbać o to, aby Internet działał szybko, niezawodnie, zawsze wtedy, gdy musisz z niego skorzystać. Taką pewność daje Ci Internet światłowodowy. W Katowicach infrastruktura jest już na tyle rozwinięta, że nie ma problemu z przejściem na światłowód. Sprawdź, dlaczego warto się na to zdecydować.

Najlepsze parametry Internetu światłowodowego

Jeśli zależy Ci na bardzo szybkim Internecie, to wybór może być tylko jeden. Wyłącznie Internet światłowodowy gwarantuje realne i stabilne prędkości na poziomie powyżej 300 Mb/s, a w niektórych pakietach spokojnie przekraczające 1000 Mb/s. Żadna inna technologia, nawet tak zachwalany Internet satelitarny, nie jest w stanie zbliżyć się do parametrów światłowodu – i to się jeszcze długo nie zmieni.

Niezawodność i stabilność

Tę zaletę Internetu światłowodowego doceni każdy, kto dziś korzysta z Internetu radiowego, a tym bardziej mobilnego. Obie technologie są niestety mocno obarczone warunkami, w jakich korzystamy z sieci – wpływ na uzyskiwane prędkości, a nawet sam dostęp do sieci, mają m.in. pogoda, aktualne obciążenie nadajnika, prace konserwatorskie, odległość budynku od nadajnika itd.

Pod tym względem Internet światłowodowy jest bezkonkurencyjny, gwarantując stabilne działanie i charakteryzując się niską awaryjnością.

Internet bez limitu danych

Limit danych to zmora każdej osoby, która dziś korzysta z Internetu mobilnego. Wystarczy oglądać seriale na Netflixie czy filmiki na YouTube, aby momentalnie zużyć nawet kilkaset gigabajtów danych – i pojawia się problem.

Internet światłowodowy jest nielimitowany, co oznacza, że można z niego korzystać bez żadnych ograniczeń, dokładnie tak, jak masz na to ochotę. Nie musisz nerwowo sprawdzać przydzielonego pakietu i zastanawiać się, czy jeszcze możesz odpalić Netflixa, czy już lepiej nie.

Idealna opcja dla graczy i streamerów

Ważną zaletą Internetu światłowodowego jest wysoka prędkość wysyłania danych (upload), która w przypadku Internetu symetrycznego może być dokładnie taka sama jak wysyłania. To istotna zaleta dla osób pracujących z domu oraz twórców wideo wysyłających duże pliki na zewnętrzne serwery.

Internet światłowodowy docenią również gracze, dla których korzyścią jest nie tylko stabilność i znaczna prędkość, ale także niski ping (czyli opóźnienie).

Przewidywalny, niski koszt

Decydując się na Internet światłowodowy w Katowicach czy w dowolnym innym mieście możesz łatwo zaplanować swoje wydatki. Opłata za korzystanie z sieci jest stała i niezmienna w całym okresie obowiązywania umowy (najczęściej przez 2 lata). Nie trzeba się przejmować przekroczeniem pakietu danych i naliczeniem dodatkowych opłat przez dostawcę Internetu.

Internet w pakiecie z telewizją

Przechodząc na Internet światłowodowy możesz od razu wybrać pakiet z telewizją, w tym gwarantujący dostęp do kanałów sportowych czy z filmowymi nowościami. To może się bardzo opłacić, dlatego przed zawarciem umowy warto sprawdzić pakiety oferowane przez dostawcę.

Zamów Internet światłowodowy w Katowicach – od czego zacząć?

Pierwszym krokiem zawsze jest upewnienie się, że znajdujesz się w zasięgu Internetu światłowodowego. Sprawdź, czy ta usługa jest świadczona pod Twoim adresem – możesz to zrobić na przykład na stronie rządowej internet.gov.pl.

Z podlinkowanej strony dowiesz się, które firmy dostarczają Internet do Twojego domu lub mieszkania. Jedną z nich prawdopodobnie będzie DG-NET – doskonale oceniany dostawca Internetu światłowodowego w Katowicach i regionie. Z aktualną ofertą DG-NET zapoznasz się na stronie  https://www.dg-net.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *