Jak samodzielnie ozdobić kopertę a5?

Koperty, których adresatem są oficjalne placówki państwowe lub partnerzy biznesowi, najlepiej „ozdobić” wyłącznie poprawnymi danymi do przesyłki i znaczkiem pocztowym. Kreatywnością i swoim talentem do tworzenia sztuki własnymi rękoma, można popisać się w przypadku listów wysyłanych bliskim osobom (rodzinie i przyjaciołom), bądź klientom (jeżeli jest to zgodne z wizerunkiem Twojej firmy). Jak ozdobić koperty a5, aby spodobały się ich odbiorcom? Podpowiadamy!

Ozdób koperty a5 w stylu origami

Zaczniemy od najbardziej skomplikowanej propozycji na naszej liście. Układanie małych dzieł sztuki metodą origami nie jest dla każdego. Wymaga dużej precyzji, cierpliwości i wyobraźni przestrzennej. Każde zgięcie ma znaczenie, dlatego szczególnie jako osoba początkującą, należy podchodzić do tego zadania ze spokojem i uwagą. Na licznych platformach można znaleźć instrukcje krok po kroku, aby móc samodzielnie wykonać wybrany wzór. Dostępne są one zarówno w wersji krótkich nagrań wideo jak i zdjęć poszczególnych etapów zginania papieru. Stworzone figurki można przykleić do koperty a5, dzięki czemu zyska ona niepowtarzalny wygląd. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się np. na zaproszeniu na ślub. Orgiami może mieć tutaj postać kwiatu, liścia, a nawet pierścionków.

Mazaki w dłoń

Kolejnym sposobem na upiększenie koperty będzie wykorzystanie swoich zdolności manualnych i koordynacji oko-ręka. Trzeba mieć na względzie teksturę koperty a5, ponieważ nie każda ma grubość nadającą się do pomalowania jej. Bezpieczniejszą od farb opcją będą mazaki lub cienkopisy. Piękną ozdobą dla przesyłki będą wzory kwiatowe oraz liście, ale również abstrakcyjne zawijasy czy kształty geometryczne.

Korzystając z cienkopisu, można również wypróbować eleganckie fonty kaligraficzne. Podobnie jak w przypadku origami i innych metod dekorowania, inspiracje znajdziesz w formie zdjęć, infografik oraz nagrań wideo.

Nożyczki i klej — Twoi najlepsi przyjaciele do DIY

Oczywiście odwiecznymi pomagierami każdego samozwańczego mistrza DIY są nożyczki i klej. Bez nich nie jeden projekt poległby już na samym starcie. Nareszcie godziny spędzone na wycinaniu równych kółek w podstawówce na coś się przydadzą. Pierwszym krokiem będzie zaplanowanie jakimi elementami chcesz wykleić swoją kopertę. Przemyśl kim będzie adresat przesyłki — jakie jest ich poczucie estetyki oraz jakie emocje chcesz w nich wzbudzić. Nostalgię, wzruszenie, a może radość i rozbawienie? Dostosuj swoją wycinankę do obranego kierunku.

Najważniejsza jest intencja

Nie każdy może (i musi) być istnym da Vinci w świecie ozdabiania przesyłek. Szczególnie kiedy zadaniem koperty a5 jest zaprezentowanie kierujących Tobą wartości, możesz pozwolić sobie na drobne niedociągnięcia i zabawne pomyłki. Pamiętaj, że najważniejsze jest to, ile serca włożysz w swój projekt oraz czy koniec końców osoba, która go otrzyma, będzie szczęśliwa. Nie bój się mieszać ze sobą różnych metod plastycznych, aby osiągnąć zadowalający, a nawet wykraczający poza plany rezultat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *