Jaki podgrzewacz do mleka wybrać?

Podgrzewacz do mleka- świetny wynalazek?

Karmienie piersią to fantastyczny czas w życiu każdej matki. Jednak następuje taki moment, że maluch z różnych przyczyn nie posila się tylko mlekiem rodzicielki. I tu zaczyna się nie lada wyzwanie, pokarm potrzebuje odpowiednich warunków do przechowania a przede wszystkim dobrego sprzętu do podgrzewania. Jeszcze nie dawno stosowano metodę wrzucenia butelki z mlekiem do wrzątku, jednak wygodniejsze są podgrzewacze do mleka. Wykorzystanie tego urządzenia na co dzień pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu.

W jaki sposób działa podgrzewacz do mleka?

Kilka minut i mleko dla dzidziusia gotowe. Podgrzewacz do mleka to małe urządzenie, które potrafi równomiernie nadać odpowiednią temperaturę pokarmowi. Zasada działania podgrzewacza jest banalnie prosta. Do środka urządzenia należy wlać odpowiednią ilość mleka, następny krok to ustawienie temperatury. Ważne jest, by podgrzewanie mleka odbyło się bez przykrycia. Niektóre podgrzewacze do mleka posiadają funkcję utrzymywania temperatury, ma to świetne zastosowanie np. w nocy, gdy trzeba nakarmić malucha, wyjmujemy ciepłe mleko z naczynia. Podgrzewacz do mleka sprawdza się w trakcie podróży, gdy nie ma dostępu do kuchni.

Warianty podgrzewaczy do mleka

Producenci podgrzewaczy oferują nam różne warianty modeli, pod względem wzorów i kolorów. Jednak starają się dostosować do wymagań klienta, tworząc urządzenia sprawdzające się w wielu sytuacjach.

  • Podgrzewacz standardowy-służy do podgrzewania butelek z mlekiem, są one dostosowane do wielkości pojemników i tworzyw, z których są wykonane.
  • Podgrzewacz wielofunkcyjny-ten rodzaj urządzenia posiada również opcję sterylizacji. Sprawdzi się on nie tylko do podgrzewania mleka, ale można nim gotować na parze i miksować.
  • Podgrzewacz samochodowy-jest bardziej wygodny w podróży, ale czas podgrzewania mleka się wydłuża o kilka minut. Do produktu dołączone jest etui.
  • Podwójny podgrzewacz-z tej opcji ucieszą się rodzice bliźniaków, ponieważ można podgrzewać dwa pojemniki mleka jednocześnie.

Jaki podgrzewacz do mleka wybrać?

Gdy już zdecydujemy się na kupno tego sprzętu, należy zadać sobie pytanie, jakie oczekiwania mamy względem niego. Wersja zwyczajna, czyli pozbawiona funkcji rozmrażania i gotowania na parze świetnie się sprawdzi, gdy chcemy tylko podgrzewać mleko. Z kolei wersja samochodowa zda egzamin, jeśli rodzice dziecka często się przemieszczają. Natomiast gdy zależy nam na podgrzewaczu, który utrzyma ciepło mleka, wybierzmy taki z funkcją termostatu. Kiedy jesteśmy pewni, że potrzebujemy kilka opcji podgrzewacza, wybierzmy taki z kilkoma funkcjami. Sprzęt pozwoli nie tylko podgrzać mleko, ale również ugotować inne posiłki, zmiksować oraz zdezynfekować urządzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *