Używane auto osobowe z gwarancją – o czym pamiętać?

Używany samochód osobowy można kupić nie tylko od osoby prywatnej, ale również w salonie. Ważnym argumentem przemawiającym na korzyść tego rozwiązania jest możliwość objęcia takiego nabytku umową gwarancyjną. Co trzeba wiedzieć o gwarancjach na auta z drugiej ręki?

Czym jest gwarancja na używany samochód?

Jak wyjaśniają doradcy z salonu Autoplaza, gwarancja na używany samochód jest czymś w rodzaju polisy ubezpieczeniowej. Nie wolno jej mylić z gwarancją producenta – są to dwa zupełnie różne produkty. W ramach gwarancji udzielanej przez dealera właściciel auta może bezpłatnie naprawić wymienione w umowie usterki, ale tylko we wskazanych przez sprzedawcę serwisach. W zależności od wybranego wariantu gwarancja obowiązuje zwykle od 3. do 12. miesięcy. Oczywiście jej zakup nie jest obowiązkowy.

Używane auto z gwarancją – czy to dobry pomysł?

W salonach handlujących używanymi samochodami najwięcej jest popularnych modeli takich jak np. Ford Mondeo. Warszawa to znakomity przykład lokalizacji, gdzie oferta w tym zakresie jest bardzo zróżnicowana. Są to pojazdy skrupulatnie sprawdzone pod kątem prawnym i technicznym. Liczą co najwyżej kilka lat, niemniej zawsze trzeba brać poprawkę na ryzyko awarii. Gwarancja może uchronić nabywcę przed dodatkowymi wydatkami – pod warunkiem jednak, że będzie odpowiednio dopasowana do konkretnych potrzeb. W takiej sytuacji jest to zdecydowanie opcja godna polecenia.

Używane auto z gwarancją – na co zwracać uwagę?

Zakup używanego samochodu w salonie oznacza konieczność dokonania dokładnych oględzin, zapoznania się z historią serwisową i wybrania się na jazdę próbną. Co się natomiast tyczy samej gwarancji, należy mieć na względzie parę istotnych kwestii. Przede wszystkim obowiązkowe jest przeczytanie umowy, aby jej zapisy nie wzbudzały żadnych wątpliwości. Warto sprawdzić, gdzie dokładnie znajdują się wskazane przez sprzedawcę serwisy, aby później nie było kłopotów z dostarczeniem tam auta z usterką. Ważne są też informacje dotyczące usterek podlegających bezpłatnym naprawom.

https://www.autoplaza.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *