Jaki komputer do gier kupić?

Tempo, w jakim rozwija się technologia, sprawia, że kupowane przez nas sprzęty mają stosunkowo krótką datę ważności. Komputer nabyty dzisiaj, bardzo często nie spełnia minimalnych wymagań systemowych programów wydanych ledwie kilka lat później. Mając to na uwadze, wielu z nas, planując zakup popularnego „peceta”, stara się myśleć przyszłościowo i wybrać konfigurację, która posłuży nam długie lata, zachowując optymalną wydajność. Jaki komputer do gier kupić? To pytanie, na które postaramy się odpowiedzieć.

Jaki komputer do gier kupić? Wybieramy płytę główną, czyli szkielet naszego systemu.

Przy zakupie komputera, niewiele osób decyduje się na samodzielne złożenie sprzętu z komponentów, które spełnią nasze oczekiwania w stu procentach. Jest to jednak jedna z najkorzystniejszych opcji. Od czego zacząć wybieranie elementów, z których złożymy nasz komputer? Przede wszystkim należy wybrać płytę główną, która nie ograniczy możliwości modernizacji komputera w przyszłości. Mając to z tyłu głowy, jaki komputer do gier kupić? Taki, który pozwoli rozbudować pamięć RAM, dokładając nowe, pojemne kości czy wymienić procesor, gdy okaże się zbyt mało wydajny.

Jaki komputer do gier kupić? Wybieramy procesor — serce naszego nowego komputera.

Wybierając procesor, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na ilość rdzeni i taktowanie każdego z nich. Bardzo istotną kwestią jest także często pomijana pamięć cache. Tutaj działa prosta zasada — im więcej, tym lepiej. Chociaż najpopularniejszymi procesorami są dzisiaj modele Intela czy produkty z serii Ryzen od AMD, najlepiej będzie obejrzeć dostępne w internecie testy każdego z nich tak, by wybrać opcję najbardziej nam pasującą. Niemniej jednak większość nowych modeli powinna spełnić wymagania stawiane przez najnowsze tytuły gier, więc z łatwością powinniśmy znaleźć rozwiązanie problemu, jaki komputer do gier kupić?

Jaki komputer do gier kupić? Kupujemy wydajną kartę graficzną.

Tutaj sprawa wygląda nieco gorzej, ze względu na astronomiczne ceny kart graficznych, na które wpływ miała… Bańka na rynkach kryptowalut. O ile rynki te zdają się nie mieć ze sobą nic wspólnego, karty graficzne były masowo kupowane przez amatorów wydobycia walut skonstruowanych w technologii blockchain. Okazały się na tyle popularne, że kupno nowej karty graficznej łączy się dzisiaj z niemałym wydatkiem. Pytamy jednak — jaki komputer do gier kupić? Ten niestety nie obejdzie się bez wydajnej karty. Jeśli dysponujemy w miarę dużym budżetem, możemy nabyć jeden z modeli nVidia w okazyjnej cenie. Dużo lepszą opcją może być jednak zakup karty używanej, znajdującej się w bardzo dobrym stanie. W ten sposób możemy dostać bardzo wydajny sprzęt po nieco niższej cenie. Należy uważać jednak na zbytnio wyeksploatowane egzemplarze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *