Samochód na minuty? Sprawdź, jakie to proste!

Wynajem samochodów na minuty to wygodne rozwiązanie, które pozwala korzystać z aut na atrakcyjnych warunkach, a przy tym zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. To również gwarancja niezależności od transportu publicznego i taksówek.

Czym jest wynajem aut na minuty?

Wynajem aut na minuty jest nowoczesną usługą transportową będącą odmianą krótkoterminowego najmu samochodów. Niemniej w przeciwieństwie do wynajmu w tradycyjnej formule nie ma tu konieczności zawierania pisemnych umów. Aby uzyskać dostęp do pojazdów na minuty, należy zainstalować na smartfonie aplikację PANEK CarSharing i zarejestrować w niej konto klienta.

Jak korzystać z samochodów na minuty?

Propozycje typu „wypożycz samochód na minuty” brzmią niezwykle kusząco, ale jest kilka ważnych rzeczy, jakie trzeba wiedzieć na temat omawianej usługi. Przede wszystkim funkcjonuje ona w dużych miastach w Polsce. Auta są oznaczone logo operatora usługi i znajdują się w różnych miejscach na terenach poszczególnych miejscowości. Aplikacja potrzebna jest do tego, aby otworzyć samochód. Wcześniej można go zlokalizować za pomocą specjalnej mapy – wystarczy kliknąć „rezerwuj” i dotrzeć do niego w określonym czasie. Wynajem aut na minuty jest w całości obsługiwany z poziomu aplikacji. Służy ona również do zgłaszania usterek oraz opłacania przejazdów. Każdy, kto chce z niej korzystać, musi mieć ważne prawo jazdy oraz aktualną kartę płatniczą umożliwiającą dokonywanie płatności online.

Dlaczego warto korzystać z samochodów na minuty?

Wynajem samochodów na minuty to doskonały przykład usługi, dzięki której da się użytkować auto bez konieczności kupowania go na własność. Użytkownik aplikacji nie musi się martwić o kwestie związane m.in. z ubezpieczeniem, tankowanie, serwisowaniem czy wymianą opon. Istotną rolę w tym kontekście odgrywa także aspekt ekologiczny. Jeden samochód udostępniany przez operatora prezentowanej usługi z powodzeniem zastępuje kilka prywatnych aut, co skutkuje zmniejszeniem natężenia ruchu i emisji spalin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *