Jaką kuchenkę mikrofalową kupić?

Gdy się zastanawiamy, jaką kupić kuchenkę mikrofalową, musimy przede wszystkim uwzględnić, ile osób liczy nasze gospodarstwo domowe, jakiego rodzaju posiłki zamierzamy w niej przygotowywać i jak ma być wkomponowana w wystrój naszej kuchni. Kupując kuchenkę mikrofalową, mamy do dyspozycji szeroki asortyment tego rodzaju produktów. Dostępne są kuchenki mikrofalowe o różnej mocy, pojemności i zróżnicowanych gabarytach. Możemy kupić kuchenkę mikrofalową wolnostojącą lub do zabudowy.

Kuchenki mikrofalowe wolnostojace

Podstawową zaletą kuchenek mikrofalowych wolnostojących jest łatwość zainstalowania ich we wnętrzu kuchni. Cechują się różnym zakresem funkcji. Podczas gdy w kuchenkach mikrofalowych solo można podgrzewać żywność tylko w klasyczny sposób, to w kuchence mikrofalowej wielofunkcyjnej mamy do dyspozycji kilka poziomów trybu kombinowanego. Istnieją modele z grillem, z możliwością gotowania na parze, kuchenki z piekarnikiem i funkcją termoobiegu. Możemy kupić kuchenkę mikrofalową o nowoczesnej konstrukcji lub w stylu vintage. Warto nadmienić, że takie kuchenki można nabyć w niższej cenie niż kuchenki mikrofalowe do zabudowy.

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy może stanowić stylowy dodatek do każdej kuchni. Wymaga ona jednak należytej przestrzeni, która zapewni jej odpowiednią wentylację. Cechuje się ona dużą stabilnością i odpowiednio wkomponowana we wnętrze kuchni pozwala na wygospodarowanie miejsca na inne urządzenia. Takie kuchenki mikrofalowe mogą mieć pojemność nawet powyżej 30 litrów. Niektóre modele tych kuchenek mikrofalowych posiadają automatyczne menu, które ułatwia przygotowywanie posiłków. W kuchence mikrofalowej można zaprogramować ustawienia, które pomogą przygotować ulubione danie, a kuchenka sama dobierze moc i czas gotowania.

Funkcje i parametry techniczne kuchenek mikrofalowych

Aby kupić odpowiednią kuchenkę mikrofalową, należy zwrócić również uwagę na jej funkcje i parametry techniczne. Jednym z najważniejszych takich parametrów jest moc kuchenki. Gdy kuchenka charakteryzuje się dużą mocą, jej komora szybciej się nagrzewa niż w modelach o niższej mocy. Wydaje się, że kuchenka o mocy 700 watów jest w stanie spełnić podstawowe wymagania odbiorcy, ale kupując kuchenkę mikrofalową o mocy 1000 watów, możemy liczyć na szybsze i łatwiejsze przygotowanie dania.

Możemy też kupić kuchenkę mikrofalową, która jest wyposażona w naczynie do gotowania na parze. Służy do tego specjalny pojemnik. Umieszcza się go w piekarniku, a nad nim kładziemy danie. Modele zaopatrzone w sterowanie elektroniczne gwarantują zgodne z oczekiwaniami przygotowywanie naszych posiłków. Opierając się na wyselekcjonowanych ustawieniach, kuchenka sama  reguluje czas i temperaturę. Natomiast kuchenki, które posiadają system termoobiegu zapewniają równomierne opiekanie potraw.

Podstawowym atrybutem kuchenek mikrofalowych jest szybkość przygotowywania potraw. Kuchenka mikrofalowa może też służyć do rozmrażania potraw lub podgrzewania napojów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *