Jaki robot kuchenny wybrać?

Żadna gospodyni nie wyobraża sobie obecnie życia bez robota kuchennego. Nie tylko ułatwi on przyrządzanie niektórych dań, ale także z powodzeniem zastąpi kilka kuchennych sprzętów. Jest to ideale rozwiązanie do kuchni, niezależne od jej metrażu. Dodatkowo roboty kuchenne nie muszą się już kojarzyć z wydaniem miesięcznej pensji, ponieważ cena tego typu urządzeń staje się coraz niższa. Jaki robot kuchenny wybrać?.

Jaki robot kuchenny wybrać?

Robot kuchenny łączy w sobie wielofunkcyjność w jednej prostej i zwartej konstrukcji. Przy jego wyborze powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • misę- robot wieloczynnościowy z misą, to przede wszystkim wydajność.
  • malakser- roboty z malakserem to zdecydowanie najnowsza wersja tego typu sprzętów. Daje on możliwość wykonania większej ilości zadań, jak np. siekanie czy mieszanie. Wyposażony jest oprócz malaksera także w rozdrabniacz.
  • dodatki- dobry sprzęt powinien być wyposażony także w maszynkę do mielenia mięsa, tarczę do frytek, a także przystawkę do zgniatania ciasta i do ubijania piany.
  • moc- to ona wpływa w dużej mierze na czas pracy robota. Im większa moc, tym dłużej będzie można pracować, bez ryzyka, że przegrzeje się silnik. Niska moc może zagwarantować jedynie około 5-10 minut pracy, następnie urządzenie trzeba będzie wyłączyć. Moc ma także wpływ na siłę z jaką urządzenie będzie np. rozdrabniało czy miksowało.
  • ilość obrotów- to niezwykle istotny parametr. Warto więc sprawdzić, z jaką prędkością pracują interesujące nas roboty. W przypadku mocno zaawansowanych urządzeń, mamy od dyspozycji poziomy prędkości, dzięki którym dobierzemy ilość obrotów do rodzaju substancji, którą poddajemy obróbce. W innych modelach zaś, może być ona regulowana automatycznie
  • materiał- z którego wykonany jest robot, wiele powie nam o jakości urządzenia. Nie warto oszczędzać, na materiale z którego wykonana jest misa czy ostrza. Unikajmy więc mis plastikowych, których główną cechą jest nietrwałość i bark odporności na uszkodzenia mechaniczne. Warto poszukać urządzeń z misą wykonaną z aluminium, a także stali nierdzewnej.
  • funkcje dodatkowe- warto zwrócić uwagę, czy wybrane przez nas urządzenie posiada szereg dodatkowych funkcji, które nie tylko ułatwią korzystanie z robota, ale także zapewnią większy komfort pracy z nim. Do najważniejszych funkcji dodatkowych możemy zaliczyć: tryb pulsacyjny, funkcję turbo, wagę, mikser kielichowy, a także podtrzymywanie ciepła.
  • zabezpieczenia- to jedna z istotniejszych funkcji, w którą producenci wyposażają swoje urządzenia. Jest to przykładowe zabezpieczenie przez wyjęciem mieszadeł lub ich przypadkowym wypadnięciem. Dodatkowo jest to także ochrona przed przegrzaniem i ostrzeżenie przed niezamkniętą pokrywkę.

Jeżeli szukasz dobrego robota kuchennego, sprawdź jaki robot planetarny najlepiej kupić w naszym rankingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *