Jaką prostownicę do włosów wybrać?

Panie o kręconych czy puszących się włosach, dobrze wiedzą jak nieoceniona potrafi być prostownica. To niepozorne i niewielkich rozmiarów urządzenie, z pozoru może wydawać się szybkim i prostym zakupem. Nic jednak bardziej mylnego, produkty te są bardzo zróżnicowane pod wieloma względami. Ciężkim zadaniem okazuje się znalezienie modelu, który spełniłby jednak nasze wszystkie oczekiwanie. Jaką prostownicę do włosów więc wybrać?.

Prostownica nie niszcząca włosów- odpowiednie powłoki

Prostownica działa na bazie dwóch płytek, które są rozgrzewane do odpowiedniej temperatury, by włosy, które znajdą się pomiędzy nimi, w łatwy i szybki sposób dały się wyprostować. Oznacza to, że musimy przede wszystkim wybrać materiał płytek tak, by był on dla nas najlepszy i odpowiadał naszym wymaganiom. To nie będzie łatwe, ponieważ wybór mamy spory. Jednak od dawna największą popularnością cieszą się prostownice o płytkach ceramicznych. One gwarantują równomierne i jednolite nagrzanie się, na każdym krańcu płytki. Co to oznacza w praktyce? Włosy, niezależnie od części urządzenia jaką je złapiemy, ułożą się w taki sam sposób. Nie powstają także gorące punkty, które w dużej mierze przyczyniają się do niszczenia włosów, poprzez degradację ich struktury. Nowoczesne urządzenia, są wyposażone także w domieszkę kreatyny. Substancja ta pod wpływem ciepła i nagrzanych płytek ceramicznych przedostaje się w głąb włosa. Najnowsze technologie wykorzystują powłoki diamentowe, odporne na zarysowania i uszkodzenia. Są one również niezwykle gładkie, pozostawiając idealnie wyprostowane włosy. Ostatnim rodzajem płytek są płytki nietypowe. Z dodatkiem np. turmalinów, czyli minerałów wydzielających jony ujemne pod wpływem ciepła. Jaką prostownicę do włosów wybrać? Pod względem płytek taką, która będzie odpowiadała naszym potrzebom.

Jaką prostownicę do włosów wybrać- dodatkowe funkcje

Nowoczesne urządzenia działają w bardziej skomplikowanych sposób niż mogłoby się nam to wydawać. Mogą one być wyposażone w wiele innowacyjnych funkcji, które pomogą nam zadbać o nasze włosy. Do najważniejszych dodatkowych funkcji możemy zaliczyć np:

  • możliwość prostowania parowego- wówczas w płytkach znajdują się otwory, przed które do włosów doprowadzana jest para. Para idealnie rozluźnia strukturę włosa, wówczas stają się one o wiele podatniejsze na prostowanie i inne zabiegi stylizacyjne.
  • modele wyposażone w promieniowanie podczerwone- emitują one wiązki podczerwieni, dzięki czemu włosy szybciej odbudowują się, a ich struktura zostaje wzmocniona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *