Jaki odkurzacz kupić?

Jaki odkurzacz kupić? To pytanie codziennie zadaje sobie wiele osób. Na rynku dostępnych jest tak wiele typów odkurzaczy, różnych marek, w różnych cenach. Jeśli odkurzacz, który się zepsuł i który musimy zastąpić, miał już kilkanaście lat, w sklepie AGD możemy sie poczuć naprawdę zagubieni.

Jak wybrać odkurzacz?

Odkurzacze tradycyjne bywają bardzo zaawansowane technologicznie, mają specjalistyczne filtry, elektroszczotki, niektóre są przeznaczone specjalnie do zabierania sierści zwierząt domowych. Odkurzacze te bywają bezworkowe, czyli odkurzany brud wpada bezpośrednio do plastikowego pojemnika, który możemy opróżnić i umyć, nie musimy się martwić o kupno pasujących do odkurzacza worków.

Są tez odkurzacze, które oprócz tradycyjnej ssawki i szczotki maja przystawkę do czyszczenia na mokro i za ich pomocą można uprać dywan lub pokrycie kanapy.

Odkurzacze pionowe

W ostatnich latach duża popularność zyskały odkurzacze pionowe, czyli takie, których korpus trzymamy w ręku w czasie odkurzania. Takie odkurzacze mogą być przewodowe, włączane do kontaktu, bądź tez bezprzewodowe – ładowane w ładowarce pomiędzy kolejnymi odkurzaniami. Te ostatnie maja krótszy czas pracy, ale są nieocenione do odkurzania schodów, i codziennego szybkiego sprzątania – nie trzeba się martwić o ciągnący się przewód, szukać gniazdek i przełączać wtyczki. Są tez idealne do sprzątania samochodu, czyli tam, gdzie nie zawsze jest gdzie podłączyć odkurzacz do prądu.

Odkurzacze automatyczne – nowa jakość sprzątania

Jak wybrać odkurzacz? Odpowiedź na to pytanie zależy między innymi od tego, jak bardzo lubimy sprzątać. Jeśli nie jest to nasze ulubione zajęcie, może warto rozważyć zakup odkurzacza automatycznego, czyli robota sprzątającego. Jest to płaskie urządzenie, które ładujemy w ładowarce, a które sprząta później nawet pod naszą nieobecność. Robot sprzątający wyjeżdża na podłogi w określonym przez nas czasie, odwiedza wszystkie zakamarki, zbiera kurz i paprochy. Odkurzacze automatyczne różnią się oczywiście ceną i umiejętnościami – te najdroższe obsługuje się za pomocą aplikacji w telefonie, potrafią stworzyć sobie mapę mieszkania, zapamiętać kolejność sprzątania, wiedzą tez, które miejsca omijać, same wracają do bazy i wyruszają ponownie do pracy. Jednak nawet te najprostsze i najtańsze całkiem sprawnie zbierają kurz i małe śmieci.

Jaki odkurzacz wybrać? To zależy od naszego budżetu, stylu życia i upodobań. Na rynku jest dostępnych tak wiele modeli, że na pewno znajdzie dla siebie coś ciekawego i tradycjonalista, i i poszukujący nowinek człowiek, który chętnie odkurzanie pozostawi w całości odkurzaczowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *